Sport

FOTBAL OLD BOYS, MECI AMICAL: Sport Team – Smart Boys 6-2 (3-1)

Meciul s-a desfășurat în 12 martie, pe terenul din Coaș, foarte bine întreținut de către jucătorul Fane Dărăban, căruia echipa Sport Team îi aduce mulțumiri. Ambele echipe fiind la primul meci pe teren mare din acest an.

Primul gol ,,pică” foarte repede, din partea echipei gazdă, în minutul 5.Bogdan Bîrle preia foarte bine o minge trimisa în adâncime de către Cristian Bărbos și singur cu portarul Lexuțan Mihai, șutează puternic în dreapta acestuia. (1-0)
Urmează golul doi în minutul 12, când Florin Florea primește o pasă de la Bogdan Bîrle, la limita suprafeței de poartă, șutează în dreapta portarului oaspete și majorează scorul la 2-0.

Echipa gazdă mai marchează un gol prin același Bogdan Bîrle, în urma unei pase foarte bună primită în zona suprafeței de pedeapsă, de la Claudiu Conea, scorul fiind majorat la 3-0, min. 38.

Spre finalul primei reprize, Claudiu Șpan de la Smart Boys, pătrunde printre fundașii centrali ai echipei gazdă și singur cu portarul Darius Mihuț șutează în dreapta acestuia, reducând din handicap la 3-1 în min. 41.

În repriza doua se înscriu același număr de goluri, respectiv trei de către cei de la Sport Team, prin Cristian Bărbos de două ori și Alin Gavrilă, iar de la oaspeți prin Paul Kollar, în min. 80, și astfel partida se încheie cu scorul de 6-2, în favoarea echipei gazdă

Arbitrajul a fost asigurat de Darius Donca, Pop Ionuț și Marc Andrei.

Echipele:

Sport Team: Darius Mihuț, Edi Costin, Gheorghe Mateaș, Marius Cardoș, Vasile Terec, Claudiu Ciurescu, Cristian Bărbos, Fane Dărăban, Ovidiu Daraban, Alin Gavrilă, Ciprian Coste, Claudiu Conea, Florin Florea, Ioan Marchiș și Bogdan Bîrle. Antrenor Ioan Marchiș.

Smart Boys: Lexuțan Mihai, Span Nicolae, Szopka Ovidiu, Span Claudiu, Bulzan Andrei, Marinescu Vlad, Timar Eugen, Kollar Paul, Ciurte Alin, Balogh Bertold, Chișiu Dan, Cozea Vlad, Alin Ardelean, Alin Ciurte, Daniel Dragoș și Ciprian Godja. Antrenor Ovidiu Szopka.

Repriza a II-a a continuat tot la firul ierbii, berea fiind oferită de același Fane Dărăban.

Următorul meci pentru Sport Team este programat pentru vineri, 19 aprilie, cu echipa Neighbors Team Baia Mare.

OMAN DESERT MARATHON 2017: UN MARAMURESEAN, POLITIST DE FRONTIERA, INTR-O COMPETITIE DURA IN DESERT (FOTO/VIDEO)

Vasile Dale

Băimăreanca Delia Ana Kovacs, medaliată la Campionatul European de înot în ape înghețate de la Oradea

Redactie

FOTBAL OLD BOYS: Sport Team Baia Mare – Old boys Frontiera 1975 Curtici 5-2 (2-0)