BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul Istoric

FOTO: Accident la Vișeu de Sus, provocat de un șofer neatent și beat

În data de 18 mai a.c., în jurul orei 15.20, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați să intervină pentru soluționarea unui accident de circulație pe strada Republicii din localitate, soldat cu pagube materiale.

Din primele cercetări a reieșit faptul că, un bărbat de 41 de ani, aflat la volanul unui autovehicul, pe fondul altor preocupări de natură a-i distrage atenția, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, ar fi părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu o remorcă și un autoturism, parcate.

În urma testării cu aparatul etilotest a conducătorului auto, a rezultat valoarea de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la spital în vederea prelevării mostrelor biologice de sânge.

Polițiștii continuă cercetările în vederea dispunerii măsurilor legale.

Te-ar putea interesa si

A AJUNS DUPĂ GRATII: Traficant de droguri, prins în Sighetu Marmaţiei

Vasile Dale

Gheorghe Șimon (PSD): ”Licitația pentru gazoduct este deja pe SEAP”

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Incendii violente la Chelința și Cetățele. Două case afectate de flăcări în Țara Codrului

Vasile Dale

2 mesaje

Un cetățean mai 18, 2025 at 7:44 pm

Și în Moisei a fost ieri accident, dar n-ați aflat. Ca nu e voie să se știe cine e implicat.

Raspunde
Vasile Dale mai 18, 2025 at 7:45 pm

Asteptam detaliile si le publicam. Nu ne intereseaza numele celui implicat

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.