BREAKING NEWSImportant

TABĂRA DE VARĂ: VACANȚĂ RESPONSABILĂ CU POLIȚIȘTII

La data de 7 iunie a.c, polițiștii Biroului Siguranță Școlară din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Maramureș au organizat activități interactive în taberele de vară organizateîn trei locații de pe raza localităților Baia Mare și Oncești.

Cu scopul de a ne aminti mereu cât de importantă este siguranța fiecăruia, polițiștii au purtat discuții despre conștientizare și responsabilitate, atât în timpul vacanței, cât și în timpul anului școlar.

Prezența polițiștilor este esențială chiar și în afara programului școlar, oferind copiilor experiențe educative și recreative, care contribuie la dezvoltarea personală și socială într-un mediu sigur.

În acest context, astăzi,polițiștii continuă activitățile în cadrul taberei SummerCampAlegria, urmând ca mâine, cu același entuziasm,să ia parte la activități în cadrul Taberei Emoțiilor Pozitive din Lăpușel, Maramureș Plai cu Flori din Ocna Șugatag, Cavalerii și Spiritele Pădurii din Budești, iar în Baia Mare vor fi prezenți în tabăra Fabrica de Campioni.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: SEINI – Un bărbat inconștient a incendiat cauciucuri și vegetație deși e cod de caniculă

Vasile Dale

PE ȘOSELE / ACTUALIZARE: Bărbat reținut pentru 24 de ore după ce a făcut accident, sancţiuni contravenţionale aplicate în Şomcuta Mare. Dosar penal întocmit de poliţiştii secţiei 6 Sarasău în urma unor verificări în trafic

Redactie

CONTROALE: Controale la sălile și incintele de exploatare a jocurilor de noroc și pariuri sportive cu puncte de lucru pe raza județului

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.