BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

EXCLUSIVITATE: A furat banii din seiful unui hotel din Complex Turistic Borșa apoi a dispărut fără urmă. Poliția îl caută

Incident deosebit de grav într-un hotel din Complexul Turistic Borșa. Un tânăr din Baia Mare, angajat la un hotel a reușit să obțină combinația de la seiful în care erau ținuți banii obținuți din încasările cash din ultimele 24 de ore. Ar fi vorba despre echivalentul în lei a aproape 3.000 de euro. Conform surselor noastre suspectul nu știa combinația însă a reușit să îi observe pe ceilalți angajați când puneau banii în seif.

Azinoapte a deschis seiful și a luat toți banii. Până la ultimul lei. Apoi a urcat în camera oferită de administratori pentru a dormi, și-a făcut bagajul și a plecat. Totul a fost surprins de camerele de supraveghere susțin sursele noastre. Până la această oră individul nu a fost prins. Sursele demne de încredere spun că Răzvan (23 ani) a terminat un liceu de prestigiu din Baia Mare și că ar proveni dintr-o familie bună.

Ce spune Poliția

Astăzi, 21 iulie, în jurul orei 14:00, un bărbat a sesizat Poliția orașului Borșa cu privire la comiterea unui furt.

Polițiștii au demarat de îndată cercetări specifice, stabilind din investigațiile efectuate până în acest moment că sustragerea sumei de 13.579 de lei, dintr-o unitate de cazare, s-ar fi comis astăzi, în jurul orei 03.00. Totodată, polițiștii au stabilit că bănuit de comiterea activității infracționale este un tânăr de 23 de ani.

În cauză a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, în vederea documentării stării de fapt și dispunerii măsurilor legale.

Vezi in link imaginile live ale furtului: https://www.facebook.com/share/r/15qbEFLsq8/?mibextid=wwXIfr

Te-ar putea interesa si

FOTO: Impact între două șoferițe într-o intersecție din Călinești. Accident și la Bârsana

Vasile Dale

Infracțiuni rutiere depistate de polițiști în mai multe oraşe din judeţ

Redactie

A INTRAT PESTE EI ÎN CASĂ ÎN MIEZ DE NOAPTE – La 19 ani un tânăr a încercat să ucidă cu toporul o femeie și doi bărbați

Vasile Dale

1 mesaj

dan iulie 22, 2025 at 7:28 am

Daca vreti sa ajutati politia, de ce blurati fata nemernicului? Trebuie sa il recunoasca toata lumea care il vede. La televizor nu se da de 2 saptamini poza criminalului care si-a ucis sotia si este de negasit?

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.