Eveniment

DOSAR PENAL: Tânăr din Ocna Şugatag, prins la Oradea, beat la volan

Duminică, 1 decembrie, la ora 04.30, pe strada Parcul 1 Decembrie din Oradea, polițiștii Biroului Rutier Oradea au depistat în trafic un tânăr de 19 ani, din Ocna Şugatag, județul Maramureş, în timp ce conducea un autoturism, având o concentrație alcoolică de 1,14 mg./l alcool pur în aerul expirat.

Conducătorului auto le-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei și a fost întocmit dosar penal.

Te-ar putea interesa si

IONEL BOGDAN, președinte CJ Maramureș: ”Am cerut demisiile conducerii DGASPC Maramureș și am depus plângere penală împotriva Asociației RE-MIN”

Vasile Dale

VREME SEVERĂ ÎN MARAMUREŞ / ACTUALIZARE: Drumuri inundate, curţi acoperite de apă în Şomcuta Mare. Rupere de nori în Borşa (foto, video)

Vasile Dale

EXCLUSIV: Tânărul dispărut la Vișeu de Sus a fost găsit spânzurat la Vișeu de Mijloc

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.