BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

EXCLUSIV / AM AVUT DREPTATE: Nu muriți după ora 20.00 sau în weekend!

Având în vedere solicitarea dumneavoastră de informații, privitoare la incidentul din noaptea de 25/26 decembrie 2019, vă transmitem următorul răspuns:

“Incidentul petrecut în noaptea de 25/26 decembrie 2019 a fost unul regretabil, influențat și de contextul zilelor libere și a sărbătorilor. În acest moment, programul de lucru al autopsierilor angajați ai Serviciului Județean de Medicină Legală este, potrivit legii, de luni pana vineri, timp de 6 ore, în intervalul orar 8:00 – 14:00 sau 7:00-13:00.

Înafara acestui program, autopsierii Serviciului Județean de Medicină Legală din cadrul Spitalului Județean de Urgență “Dr. Constantin Opriș” Baia Mare, se ocupă de aducerea cadavrelor din Baia Mare și împrejurimi, la solicitarea poliției, până la ora 20:00 (orele lucrate peste programul menționat anterior se compensează prin ore libere). Vom face tot ceea ce ne stă în putință ca, pe viitor, această situație să nu se mai petreacă” a transmis șeful Serviciului Medicină Legală Maramureș, dr. Pintican Nicoleta.

Citeşte şi

Te-ar putea interesa si

GALERIE FOTO: Carambol între trei maşini pe DN1C, în zona ILBA ”Deal”

Redactie

PERCHEZIȚIE ÎN BAIA MARE: Un băimărean deținea și distribuia materiale pornografice cu minori în ipostaze sexuale explicite

Vasile Dale

ÎN 24 DE ORE: 24 de cetățeni ucraineni depistați la granița Maramureșului cu Ucraina

Redactie

1 mesaj

POPA TEODOR decembrie 27, 2019 at 8:42 pm

Așa se intâmpla când la morga Spitalului Județean de Urgența lucreaza fiul D-nei Sorina Pintea -Directoarea Spitalului Județean Baia Mare . Doar nu credeți cumva ca mama iși va sancționa fiul !

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.