BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

ULTRAJ ÎN BAIA MARE: Unui poliţist local i-a fost dislocat umărul

Totul s-a petrecut azi noapte, pe Bd. Unirii din Baia Mare, în faţa unui non-stop, în urma unii apel la 112. Un bărbat a reclamat faptul că mai multe persoane fac gălăgie şi consumă alcool în stradă. La faţa locului s-a deplasat un echipaj de poliţie locală.

În momentul în care au vrut să-i legitimeze, cei în cauză au refuzat, ba mai mult, au devenit recalcitranţi, chiar sărind la oamenii legii.
Aceştia au încerc să-i imobilizeze, doar că în încăierare unui poliţist i-a fost dislocat umărul, astfel că a fost nevoie să se deplaseze la spital, ulterior la Poliţia Municipiului Baia Mare, unde sa întocmit dosar penal pentru ultraj.

Actualizare

„La Poli’ia Municipiului Baia Mare s-au prezentat un echipaj al Poliţiei Locale şi un bărbat de 32 de ani. Agenţii au declarat că bărbatul a provocat scandal şi a lovit în faţă pe unul dintre ei. Colegii mei au au întocmit dosar pentru pentru ultraj, pe care l-au înaintat pentru soluţionare Parchetului de pe lângă Judecătoria Baia Mare”, declară Florina Meteş, purtător de cuvânt IPJ Maramureş.

Foto arhivă

Te-ar putea interesa si

FOTO: Țigarete în valoare de 58.000 lei confiscate la frontiera de nord

Redactie

VIDEO: Utilaj de deszăpezire, autobuz cu călători, dar și o cisternă au ajuns în şanţ pe DN 1C. Probleme şi în Maramureşul Istoric. Avem şi Cod Galben de viscol (actualizare)

Redactie

ACCIDENT LA TĂŞNAD: Băimăreancă lovită de o maşină condusă de o tânără de 21 de ani

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.