BREAKING NEWSMaramuresul IstoricRecomandate

A DOUA NUNTĂ LA ONCEŞTI: Mirele și alţi cinci nuntaşi, sancţionaţi cu 21.000 lei

În această seară, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, cu sprijinul polițiștilor Secției 5 Ocna Șugatag, au organizat și executat o acțiune punctuală la o societate comercială din comuna Oncești, despre care dețineau date și informații că nu respectă măsurile dispuse prin instituirea stării de alertă pentru prevenirea răspândirii SARS-COV2, în sensul organizării de evenimente private tip nuntă.

În baza verificărilor efectuate a fost identificat un eveniment privat tip nuntă, la care participau 160 de persoane, fără a se respecta măsurile legale. asta după ce ieri o altă nuntă s-a lăsat cu sancţiuni.

Polițiștii au aplicat 7 sancțiuni contravenționale, respectiv organizatorului evenimentului, mirelui nunții și altor cinci persoane participante la eveniment, în valoare totală de 21.000 lei.

Polițiștii continuă cercetările pentru identificarea și sancționarea contravențională a tuturor persoanelor participante la eveniment.

FOTO ARHIVĂ

Citeşte şi


Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: Bâlciul de la ”Castaniadă” a făcut prima victima. Tânăr drogat salvat de la moarte de un echipaj SMURD

Vasile Dale

EXCLUSIV – AVEM CONFIRMAREA: JANDARMERIA MARAMUREȘ – Parchetul Militar Cluj a început urmărirea penală pentru hărțuire sexuală și abuz de autoritate

Vasile Dale

FOTO / VIDEO: Adolescent lovit pe trecerea pentru pietoni la intersecţia bd. Republicii şi str. Oituz (actualizare)

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.