BREAKING NEWSMaramuresul IstoricRecomandate

A DOUA NUNTĂ LA ONCEŞTI: Mirele și alţi cinci nuntaşi, sancţionaţi cu 21.000 lei

În această seară, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, cu sprijinul polițiștilor Secției 5 Ocna Șugatag, au organizat și executat o acțiune punctuală la o societate comercială din comuna Oncești, despre care dețineau date și informații că nu respectă măsurile dispuse prin instituirea stării de alertă pentru prevenirea răspândirii SARS-COV2, în sensul organizării de evenimente private tip nuntă.

În baza verificărilor efectuate a fost identificat un eveniment privat tip nuntă, la care participau 160 de persoane, fără a se respecta măsurile legale. asta după ce ieri o altă nuntă s-a lăsat cu sancţiuni.

Polițiștii au aplicat 7 sancțiuni contravenționale, respectiv organizatorului evenimentului, mirelui nunții și altor cinci persoane participante la eveniment, în valoare totală de 21.000 lei.

Polițiștii continuă cercetările pentru identificarea și sancționarea contravențională a tuturor persoanelor participante la eveniment.

FOTO ARHIVĂ

Citeşte şi


Te-ar putea interesa si

MINORĂ DISPĂRUTĂ: Drăgan Antonia de 10 ani a dispărut de la Liceul Sportiv din Baia Mare (actualizare)

Redactie

EXCLUSIV: Un copil de 13 ani din Moisei a ieșit cu bicicleta în șosea fără să se asigure. A fost preluat de elicopterul SMURD

Vasile Dale

CAMPANIE POLIȚIA MARAMUREȘ: ”Tăcerea e tot violență. Vocea ta e soluția!”

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.