BREAKING NEWSTara Lapusului

FOTO – Transilvania Creative Camp se desfășoară la Târgu Lăpuș

Tabăra Transilvania Creative Camp și-a început activitatea cu vizita la Casa Muzeu Etnografic Rogoz, biserica de lemn Patrimoniu UNESCO Sf. Arh. „Mihail și Gavril” și la meșterul sculptor Nicolae Șerban din Rogoz.

Transilvania Creative Camp se va desfășura în perioada 1 – 7 septembrie 2023 în localitatea Târgu Lăpuș.

În această perioadă participanții vor lua parte la cursuri și ateliere, desfășurate în sălile de clasă, dar și la activități de teren, în care studenții și elevii vor experimenta viața de zi cu zi din satele din Țara Lăpușului și vor descoperi obiceiurile și tradițiile specifice zonei.

Mai multe informații și fotografii de la Transilvania Creative Camp veți găsi la Centrul de Informare Turistică Târgu Lăpuș

#TCC2023#TransilvaniaCreativeCamp#VisitMaramureș

Te-ar putea interesa si

FOTO: Accidente rutiere în judeţ din cauza zăpezii de pe carosabil. Ce recomandă poliţiştii

Redactie

Mircea Ciocan și Vasile Roman sunt profesioniștii pe care PSD Maramureș îi propune pentru Parlamentul României

Vasile Dale

WORKSHOP: Polițiștii Biroului Siguranță Școlară, în dialog cu elevi și studenți

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.